Farba kredowa 3 L - tradycyjna, naturalna biel
Cena regularna:
towar niedostępny
Opis
Klasyczna farba kredowa przygotowana według tradycyjnej receptury wzbogacona o olej lniany, co podnosi jej odporność na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych. Bazę tej farby stanowi gaszone wapno. Stosuje się ją jako pokrycie ochronno-dekoracyjne na drewno, tynk, cegłę, beton, sztukaturę gipsową lub kamień. Nadaje się do zastosowania na zewnątrz i wewnątrz budynku. Szczególnie sprawdza się na fasadach budynków, ramach okiennych i w wilgotnych pomieszczeniach. Tworzy długotrwałe i odporne na czynniki pogodowe pokrycie, również odporne na promieniowanie UV.
Najważniejsze cechy:
- Jest bardzo wydajna. Farba kredowa sprzedawana jest w formie gęstej pasty, którą przed użyciem należy rozrobić z wodą.
- Farba kredowa nadaje powierzchniom żywy wygląd - na powierzchni pozostają widoczne ślady ręcznej pracy, między innymi dlatego pasuje do starych domów, z niegładzonymi, naturalnymi ścianami.
- Podczas malowania farba ma kremowy kolor, który po wyschnięciu zmienia się w ładny, biały odcień.
- Farba ma kolor naturalnej, stonowanej i przyjaznej dla oka bieli.
- Blokuje rozwój pleśni, grzybów i szkodników, mogących niszczyć drewniane powierzchnie
- Farba kredowa jest produkowana z naturalnych składników, dlatego nie stanowi zagrożenia dla ludzi i środowiska.
Zastosowanie:
- Do drewna (UWAGA! Używanie farby kredowej do drewna wymaga dużych umiejętności i doświadczenia!)
- Tynków (z wyłączeniem tynków o przewadze cementu nad wapnem)
- Fasad budynków
- Powierzchni ceglanych i kamiennych
- Ram okiennych
Przygotowanie powierzchni:
Oczyścić powierzchnię od zabrudzeń, pyłu i wykwitów soli. Zabrudzenia zaleca się usunąć miękką suchą szczotką bez rozcierania. Powierzchnie drewniane pokryte pleśnią, mchem itp. przemyć roztworem „STAFOR WHITE”. Malowana powierzchnia powinna być oczyszczona z powłok starej farby. Z powierzchni krytych uprzednio farbą kredową należy drucianą szczotką z miękkiego drutu lub wodą pod ciśnieniem usunąć odłupujące się fragmenty nie naruszając dobrze przylegających warstw starej farby. Jeżeli malujemy powierzchnie mineralne, to ewentualne ubytki powierzchni należy wypełnić substancją o składzie możliwie zbliżonym do reszty uszkodzonego materiału oraz o podobnej porowatości.
Malowana powierzchnia powinna być czysta i bez uszkodzeń. Temperatura powietrza, farby i podłoża powinna przekraczać +5°С. W trakcie nakładania farby wewnątrz, zaleca się, by temperatura pomieszczenia nie przewyższała +20°С.
Sposób użycia:
Kredową farbę-pastę „STAFOR” należy rozcieńczyć wodą. Nie należy nakładać farby „STAFOR” nierozcieńczonej! W trakcie pracy roztwór należy mieszać dość często, aby cięższe frakcje nie opadały na jego dno.
W przypadku powierzchni mineralnych w czasie upałów oraz wietrznej pogody należy dbać o zwilżanie malowanej powierzchni przed i po kryciu. Podłoże powinno być równomiernie zwilżone leczy tylko na tyle, aby zachować jego wchłanialność. Powierzchnie drewniane nie wymagają dodatkowego zwilżania. Nie należy nakładać farby podczas deszczu, ani przed spodziewanym deszczem, ani pod silnym nasłonecznieniem.
Należy nałożyć minimum trzy warstwy farby przy pomocy pędzla, ławkowca, wałkiem lub rozpylaczem. Każdą kolejną warstwę można nanosić po wyschnięciu poprzedniej, jednak nie częściej niż co 24 godziny.
Czyszczenie narzędzi:
Niezwłocznie po zakończeniu prac narzędzia należy umyć wodą z lekkim detergentem lub delikatnym wodnym roztworem octu a następnie przepłukać czystą wodą.
Wydajność: 1 litr nierozpuszczonej farby wystarcza na pomalowanie ok. 5 m2 powierzchni, w zależności od rodzaju powierzchni.